Sufity napinane z tkanin to alternatywa dla konwencjonalnych sufitów plastikowych. Instalując je można rozważyć zastosowanie tkanin o dowolnym kolorze lub wzorze. Warto zaznaczyć, że nie tylko sufity napinane z tkanin, ale również panele ścienne cieszą się zauważalnym zainteresowaniem. Stanowią jeszcze bardziej popularne rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście spersonalizowanej grafiki.

Sposób montażu sufitu napinanego z tkanin wykazuje pewne podobieństwo. Chociaż w przypadku zastosowania folii dodatkowe ogrzanie pomieszczenia, jak i samej powłoki, jest niezbędne – w przypadku tkanin nie. Montaż obejmuje instalację systemu profili na ścianie lub suficie, a następnie aplikację przygotowanego materiału wykończeniowego.

Ważną kwestią jest fakt, że wszystkie tkaniny używane do montażu sufitu napinanego są niepalne i samogasnące. Znacząco zwiększa to ich bezpieczeństwo użytkowania. Nie można tego powiedzieć o sufitach napinanych wykonanych z folii PVC. Są nie tylko palne, ale w trakcie procesu spalania fragmenty topionego tworzywa spadają na podłogę.

Pokrewne artykuły

2 komentarze na temat “Co to są sufity napinane z tkanin?

  1. Igor pisze:

    Czy to można montować wszędzie czy są jakies ograniczenia?

    1. Colorised pisze:

      Jest to produkt dekoracyjny przeznaczony do wnętrz. Akurat temperatura nie ma tutaj znaczenia jak przy folii i tkanina może być montowana również w nieogrzewanych zimą pomieszczeniach. Jeśli chodzi o podłoże do profili to też każde się nadaje ale czasem jest wymagane wzmocnienie (np. płyta OSB) aby kołki (a za nimi cały profil) trzymały się stabilnie przez lata.

Dodaj komentarz