Czy na sufit napinany można montować oświetlenie? Tak, w ramach systemów sufitów napinanych, istnieje możliwość instalacji różnorodnego oświetlenia. Obejmuje ono zarówno klasyczne halogeny, lampy sufitowe, masywne żyrandole, oświetlenie o charakterze liniowym, jak również systemy listwowe jedno- lub trójfazowe. Warto podkreślić, że decyzja dotycząca umiejscowienia i rodzaju punktów świetlnych wymaga starannego przemyślenia w celu zapewnienia ich funkcjonalności.

W przypadku konieczności wymiany źródła światła w wyniku przepalenia się żarówki, użytkownik może podjąć tę czynność samodzielnie. Niemniej jednak, warto zaznaczyć, że w przypadku zamierzonej wymiany całej oprawy oświetleniowej, konieczna może być interwencja fachowca odpowiedzialnego za montaż sufitu napinanego.

Pokrewne artykuły

2 komentarze na temat “Czy na sufit napinany można montować oświetlenie?

  1. @niołek pisze:

    Witam,
    Mam nowoczesną niestandardową lampę czy nie będzie problemu z montażem na folii?

    1. Colorised pisze:

      Można zawieszać dowolne lampy, tylko warto to skonsultować z wykonawcą. Ewentualnie będą potrzebne dodatkowe elementy, które możemy przygotować. Chodzi o specjalne kolorowe pierścienie lub inne zaślepki, które możemy przygotować pod lampę i jej kolor.

Dodaj komentarz