ECO Lampy

Ekologiczne
Biodegradowalne
Naturalne

ECO Lampy

ECO Lampy to autorska linia lamp opracowana wspólnie przez COLORISED i GREENFILL3D - firmę specjalizującą się w dostarczaniu biodegradowalnych i kompostowalnych biotworzyw do produkcji addytywnej, zgodnymi z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i zero-waste. Nasze ECO Lampy oferują nie tylko niepowtarzalne kształty i niespotykane nigdzie indziej kolory, lecz również wykorzystywanie do ich produkcji materiałów domieszkowanych naturalnymi surowcami jak otręby pszenne lub wywar gorzelniczy.

Wszystkie oferowane przez nas lampy są w pełni biodegradowalne w warunkach przemysłowych lub kompostowalne w warunkach domowych. Są to produkty w całości wyprodukowane w Polsce, a w ich produkcji używamy wyłącznie certyfikowanych biotworzyw produkowanych przez polskie firmy, będące liderami rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie.

Aby podkreślić ich polski rodowód, w nazewnictwie ECO Lamp stosujemy język esperanto, stworzony w 1887 r. przez Ludwika Zamenhofa - lekarza okulistę żydowskiego pochodzenia, który był ośmiokrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

ECO Lampy są pogrupowane w trzy główne kategorie:

Ekologiczne podejście do oświetlenia wnętrz

W COLORISED kładziemy duży nacisk na kwestie ekologii i zrównoważonego rozwoju. Oferujemy tylko i wyłącznie produkty, które są przyjazne dla środowiska naturalnego, zwracając szczególną uwagę na to z jakich materiałów są produkowane, jakich metod wytwórczych się do tego używa oraz skąd pochodzą?

W przypadku ECO Lamp do ich produkcji są używane wyłącznie biomateriały - biotworzywa oparte o surowce odnawialne, które są biodegradowalne lub kompostowalne.

Dodatkowo, sznury zasilające są wykonane z oplotów z tkanin, a dedykowane żarówki są energooszczędne typu LED.

Najwyższa jakość - produkcja tylko na terenie Unii Europejskiej.

ECO Lampy są produkowane w Polsce, przez polskie firmy, z wykorzystaniem tylko polskich materiałów. Wszystkie pozostałe komponenty i akcesoria są produkowane w UE (np. żarówki LED).

Zrównoważona produkcja i gospodarka o obiegu zamkniętym.

W produkcji ECO Lamp są wykorzystywane tylko niskoemisyjne metody produkcji. Materiały są oparte o naturalne surowce - w tym odpady pochodzące z produkcji artykułów spożywczych (otręby pszenne).

Produkty biodegradowalne i kompostowalne.

ECO Lampy są wykonane z biotworzyw, które po okresie użytkowania są zdatne do kompostowania (w domowych kompostownikach lub w glebie), bądź biodegradowalne (w środowisku naturalnym lub przemysłowym).

Pełna swoboda geometryczna w projektowaniu lamp.

Nasze ECO Lampy charakteryzują się niezwykłymi kształtami, które są niemożliwe, lub bardzo trudne do wykonania stosując tradycyjne techniki wytwórcze (jak formowanie wtryskowe czy frezowanie CNC). Wszystkie projekty są autorskie i niepowtarzalne.

Galeria ECO Lamp

COLORISED Projekt COLORISED Projekt

Zaprojektuj własną ECO Lampę

Wszystkie prezentowane ECO Lampy są naszymi autorskimi projektami, co oznacza że... sami je wymyślamy i projektujemy. Tym samym z chęcią stworzymy unikalną ECO Lampę dla Ciebie, według Twojego pomysłu, projektu lub wzoru. Oto jak wygląda współpraca z nami:

1. Skontaktuj się z nami

Wyślij nam e-mail na adres info@colorised.pl. Opisz jakiej ECO Lampy potrzebujesz: w jakim rozmiarze, w jakim kolorze, w jakich ilościach i z jakiego materiału? 

2. Prześlij nam swój projekt

Projekt może zostać przygotowany albo w formie szkicu na kartce papieru, albo w wersji elektronicznej (2D lub 3D). Wcześniej ustalimy formaty plików.

3. Weryfikujemy projekt i go optymalizujemy

Na podstawie projektów tworzymy modele 3D zoptymalizowane pod kątem produkcji. Na bieżąco będziemy konsultować ewentualne poprawki. Gdy projekt zostanie zaakceptowany, poinformujemy o czasie produkcji. 

4. Produkujemy ECO Lampy i je dostarczamy

Uruchamiamy produkcję. Gdy ją zakończymy, wysyłamy zdjęcia gotowej ECO Lampy – Ty opłacasz fakturę, my dostarczamy zamówienie pod wskazany adres.