ECO Lampy: Kompoŝtebla Amelo

Kompoŝtebla Amelo to linia ECO Lamp wykonana z opatentowanego i certyfikowanego, w pełni kompostowalnego materiału opartego o skrobię termoplastyczną, dla której bazą surowcową są ziemniaki.

Materiał z jakiego są produkowane ECO Lampy Kompoŝtebla Amelo został opracowany przez największą firmę chemiczną w Polsce - Grupę Azoty S.A. Firma została założona w 1927 roku jako jedna z najnowocześniejszych ówczesnych fabryk w Europie. Obecnie Grupa Azoty jest głównym producentem nawozów sztucznych, tworzyw sztucznych, chemikaliów, alkoholi oxo i pigmentów. Od kilku lat rozwija własną linię materiałów do drukarek 3D, na którą składają się filamenty techniczne i wysokowydajne oraz w pełni biodegradowalne i kompostowalne oparte o wspomnianą skrobię termoplastyczną. Materiały te rozpuszczają się w wodzie lub naturalnie kompostują w glebie, nie pozostawiając żadnych szkodliwych substancji.

Skrobia termoplastyczna jest produkowana z surowców certyfikowanych zgodnie z normą EN 13432 do kompostowania przemysłowego. Surowce posiadają certyfikat TÜV Austria potwierdzający kompostowanie w określonych warunkach przechowywania, temperatury i wilgotności. Kompostowanie odpadów organicznych zapobiega ich składowaniu na wysypiskach śmieci lub spalaniu. Kompostowanie to proces biologiczny, podczas którego odpady organiczne są rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla, wodę i próchnicę – składniki odżywcze gleby.

Skrobia termoplastyczna, z której powstają ECO Lampy, posiada zjawiskowy, perłowy kolor, który po podświetleniu przypomina mleczne szkło. Równocześnie technologia produkcji ECO Lamp pozwala na tworzenie geometrii niemożliwych do uzyskania przy formowaniu szkła, jak również przy jakiejkolwiek innej tradycyjnej technice wytwórczej.

ECO Lampy można zamówić bezpośrednio od COLORISED lub przez rosnący kanał firm dystrybucyjnych. Skontaktuj się z nami aby złożyć zamówienie lub porozmawiać na temat stworzenia ECO Lampy z kompostowalnej skrobi ziemniaczanej na podstawie własnego pomysłu lub projektu.

Kolekcja ECO Lamp Kompoŝtebla Amelo

COLORISED Kompoŝtebla Krono COLORISED Kompoŝtebla Krono

KOMPOŜTEBLA KRONO

Kompoŝtebla Krono to lampa wisząca wykonana z kompostowalnego materiału opartego o skrobię ziemniaczaną. Posiada bardzo skomplikowaną strukturę zewnętrzną i wewnętrzną, niemożliwą do wykonania przy użyciu tradycyjnych technik wytwórczych. Rozświetla się mlecznym światłem.

Materiał: skrobia ziemniaczana
Wymiary: 25 x 25 x 25 cm
Kabel: jasno szara tkanina
Żarówka
: LED
W zestawie: ramka pod włącznik światła i karta informacyjna ze skrobi ziemniaczanej

CENA: 880,00 PLN (brutto)

COLORISED Kompoŝtebla Spektro COLORISED Kompoŝtebla Spektro

KOMPOŜTEBLA SPEKTRO

Kompoŝtebla Spektro to smukła lampa wisząca o powierzchni imitującej tkaninę. Wykonana z kompostowalnego materiału opartego o skrobię ziemniaczaną. W zależności od zastosowanego koloru żarówki LED może rozświetlić pomieszczenie jasnym, perłowym kolorem lub złotą poświatą.

Materiał: skrobia ziemniaczana
Wymiary: 25 x 25 x 25 cm
Kabel: jasno szara tkanina
Żarówka
: LED
W zestawie: ramka pod włącznik światła i karta informacyjna ze skrobi ziemniaczanej

CENA: 790,00 PLN (brutto)

COLORISED Kompoŝtebla Turo

KOMPOŜTEBLA TURO

Kompoŝtebla Turo to smukła, podłużna lampa wisząca wykonana z kompostowalnego materiału opartego o skrobię ziemniaczaną. Posiada skomplikowaną strukturę zewnętrzną i wewnętrzną, trudną do wykonania przy użyciu tradycyjnych technik wytwórczych. Posiada kolor mlecznego szkła.

Materiał: skrobia ziemniaczana
Wymiary: 25 x 16 x 16 cm
Kabel: jasno szara tkanina
Żarówka
: LED
W zestawie: ramka pod włącznik światła i karta informacyjna ze skrobi ziemniaczanej

CENA: 490,00 PLN (brutto)

ECO Lampy: co dostaję w zestawie?

Każda ECO Lampa Kompoŝtebla Amelo jest wyposażona w:

  • klosz wykonany ze skrobi ziemniaczanej
  • oprawkę z nakładką maskującą wykonaną ze skrobi ziemniaczanej
  • podsufitkę w kolorze białym / czarnym / złotym lub srebrnym
  • kabel zasilający wykonany z tkaniny w kolorze szarym, dopasowanym do ECO Lampy
  • żarówkę LED
  • kartę informacyjną wykonaną z kompostowalnego materiału opartego o skrobię ziemniaczaną, którą można zakopać w ziemi, aby sprawdzić jak się kompostuje
  • ozdobną ramkę pod włącznik światła wykonaną ze skrobi ziemniaczanej.

ECO Lampy są pakowane w kartonowe pudła wypełnione chipsami ze skrobi termoplastycznej, które można rozpuścić w wodzie (są kompostowalne).