Gwieździsty sufit to jeden z najbardziej spektakularnych sposobów wykorzystania wizualnych zalet jakie daje sufit napinany. Dzięki niemu sufit pomieszczenia – w świetle dnia prezentujący się w jednorodnym kolorze, po zmroku i włączenia źródła światła może rozświetlić się masą drobnych gwiazdek, tworząc niezapomniany efekt rozgwieżdżonego nieba…

Są dwie techniki na stworzenie sufitu napinanego z efektem gwieździstego nieba. Pierwszy z nich – starszy, ale łatwiejszy w realizacji, to użycie specjalnych szpilek, które instalator wbija bezpośrednio w powłokę sufitu. Szpilki wbija się łebkami od dołu i po podświetleniu sufitu, światło przechodzi przez nie tworząc efekt gwiazd.

Gwieździsty sufit – alternatywa dla szpilek

Druga technika jest dużo bardziej skomplikowana i do jej przeprowadzenia należy skontaktować się z wykwalifikowanym i doświadczonym instalatorem. Zamiast szpilek używa się światłowodów, rozprowadzonych równomiernie po całej płaszczyźnie powłoki i przebijanych od góry. Równocześnie zatapia się je w powłoce, gwarantując że naciągnięta folia się nie rozedrze lub nie zdeformuje w miejscu łączenia się ze światłowodami.

Zdjęcie przewodnie: www.luxfer.net.pl
Copyright: Luxfer Firma Remontowo – Budowlana Mariusz Rutowicz (wszystkie prawa zastrzeżone)

Pokrewne artykuły

2 komentarze na temat “Jak zrobić gwieździsty sufit?

  1. Tadek pisze:

    A który sposób szpilki czy światłowody jest tańszy?

    1. Colorised pisze:

      Cena stworzenia gwieździstego nieba to jedno a koszt utrzymania to drugie. Wyjaśniam: przy technologi szpilek instalator musi zamontować jakieś oświetlenie nad folią – może być zwykłe białe, migające, RGB a nawet cyfrowe. W ostatnim przypadku efekt końcowy jest bardzo podobny do światłowodu, bo różne kolory światła pojawiają się w różnych miejscach gwiazdek. Do oświetlenia dochodzi koszt szpilek ale wspólnie nadal jest to niższa cena od zakupu światłowodu. Jednak później utrzymanie jest dużo tańsze w przypadku światłowodu który pobiera 3-5 watów a LEDy do szpilek będą potrzebować 100-200 wat a nawet więcej.

Dodaj komentarz