Tkaniny napinane - sufity napinane i ściany z tkanin

COLORISED oferuje tkaniny napinane stosowane przy sufitach napinanych i ścianach. Jest to produkt alternatywny do sufitów napinanych wykonanych z folii PVC, cieszący się bardzo dużą popularnością w Europie Zachodniej oraz coraz częściej instalowany w Polsce.
 
Sufity napinane z tkanin to najnowszy trend w branży wykończenia wnętrz w Europie Zachodniej. Klienci z Niemiec, Belgii, Holandii, Szwecji, Francji czy Wielkiej Brytanii coraz częściej rezygnują z sufitów napinanych z folii PVC na rzecz tkanin ponieważ:
 
  • są ekologiczne (tkanina zamiast plastiku)
  • są zdrowsze w użytkowaniu (najtańsze folie PVC importowane z Chin nie zawsze spełniają europejskie wymogi bezpieczeństwa)
  • są niepalne (typowe folie PVC topią się i płoną)
  • są lepsze akustycznie
  • są przewiewne.

Tkaniny napinane - oferta

Oferta COLORISED opiera się na współpracy z firmą TILLE, która od lat specjalizuje się w produkcji i instalacji sufitów i ścian napinanych z tkanin. Co ważne, obydwie firmy są polskie, działające na miejscu i wspierające lokalnych dostawców, co przekłada się na szybkie dostawy i jeszcze szybszą obsługę serwisową. Kontaktując się z nami zawsze porozmawiasz w języku polskim.

Nasze tkaniny występują w dwóch szerokościach: 320 cm lub 505 cm i długości do 50 mb. Pozwala to na pokrycie jednym kawałkiem tkaniny dużych powierzchni sufitowych lub całych ścian. 

Aktualnie posiadamy w ofercie cztery rodzaje tkanin:

  • tradycyjną (domyślną), z możliwością dodania nadruku pełno kolorowych grafik i wzorów
  • dwie do instalacji podświetleń
  • jedną akustyczną, redukującą pogłos w pomieszczeniu

Portfolio produktów będzie sukcesywnie poszerzane.

Oprócz materiałów posiadamy w ofercie również dedykowane profile do tkanin. Co ważne, można też wykorzystać profile na których zostały zainstalowane sufity napinane z folii PVC - w tym celu należy zastosować specjalną wkładkę silikonową, która jest dostępna w naszej ofercie. Jest to prosty sposób aby zapewnić klientom posiadającym już sufit napinany z folii PVC na łatwą wymianę na tkaninę.

ZOBACZ: Montaż tkaniny na starych profilach aluminiowych do folii PVC

W artykule prezentujemy montaż tkaniny na ścianę przy użyciu popularnych profili ścienno-uszczelkowych Comfort 190. Zobacz jak przebiegał proces jej montażu krok-po-kroku...

Tkaniny napinane - przewagi

Tkaniny napinane posiadają szereg przewag nad folią PVC, również w obszarze instalacji. Pierwsza duża różnica to kwestia wymiarowania. Sufit napinany z folii PVC musi być dokładnie wymierzony ze wszystkimi przekątnymi, a wymiary muszą zostać przeniesione do programu komputerowego. Na podstawie projektu wykonanego w programie,  sufit napinany jest wykrawany na kształt (z uwzględnieniem poprawki wymiarowej na rozciągliwość folii) i zakończony harpunem umożliwiającym jego montaż do profili. W przypadku tkaniny jest to bez porównania prostsze - sufit wycina się z rolki z dodatkowym marginesem, a docelowy kształt docina się na miejscu instalacji. Nie ma konieczności stosowania harpunów - tkaninę wpina się do specjalnego profilu montażowego prostym narzędziem.
 
To ogranicza znacząco błędy pomiarowe, konieczność nanoszenia poprawek i reklamacje.
 
Drugą istotną różnicą jest używanie otwartego ognia (nagrzewnicy) do zakładania sufitu napinanego z folii PCV. W przypadku tkanin nie ma takiej potrzeby. Tak naprawdę jedynymi akcesoriami montażowymi są szpatułki do wpinania tkaniny w profile oraz nóż lub nożyczki krawieckie do jej przycinania. 
 
Trzecia różnica, to brak konieczności stosowania pierścieni ochronnych w przypadku montażu oświetlenia. Po wycięciu otworu na napiętej tkaninie, nie rozszerza się on i nie ma ryzyka porwania jak w przypadku folii PVC.
 
Montaż tkaniny napinanej jest dużo prostszy, szybszy i mniej inwazyjny, co ma szczególne znaczenie w umeblowanych mieszkaniach i małych pomieszczeniach.